Klasyka Dla Smyka – akcja organizowana dla Domów Dziecka

„Człowiek nie rozwinie w pełni swojego człowieczeństwa i swej osobowości, jeśli będzie tylko myślał dobrze i pragnął dobrze, a nie będzie czynił dobrze.” – kard. Stefan Wyszyński

Ludzie dobrego serca! Chciałabym zwrócić się do Was o pomoc dla słabszych, mniejszych od nas. Ja zostałam właśnie jedną z ambasadorek akcji, ponadto biorę udział w zbiórce organizowanej przez naszą Kochaną Madzię z bloga Save the magic moments. Zbiórka organizowana jest w grupie PRZECZYTAJ I PODAJ DALEJ. Pamiętajcie, dobro zawsze wraca. 
Akcja „Klasyka Dla Smyka” organizowana jest przez Dagmarę z bloga Socjopatka oraz Radka z bloga Osinski po ludzku. Ma ona na celu zaszczepienie dzieciom w Domach Dziecka pasji do czytania książek.  Można zarówno organizować zbiórki książek jak i zostać medialnym ambasadorem akcji, do czego serdecznie Was zapraszam. Oczywiście mile widziane są wszelkie pomoce w zbiórkach jak i nagłaśnianiu sprawy. Walczymy o coś ważnego! O książki dla Domów Dziecka! Okażmy serce!
Każdego miesiąca wybierana będzie jedna z placówek opiekuńczych do której powędrują książki. Jesteście z nami? Po więcej zapraszam do wydarzenia na facebooku bądź do blogów organizatorów! 🙂
Regulamin akcji:
1. W akcji może wziąć udział każdy bloger i każda placówka opiekuńczo-wychowawcza dla dzieci i młodzieży.
2. Do wspierania akcji zachęcamy fundacje, wydawnictwa i księgarnie. Każda pomoc się przyda czy to poprzez wsparcie książkami dla dzieci, czy udostępnieniem informacji dalej.
3. Bloger biorący udział w akcji, staje się zarazem ambasadorem akcji. Może związać się z nią na stałe (co bardzo docenimy!), ale nie musi. Może udostępniać u siebie teksty co miesiąc, kiedy ma ochotę albo tylko jednorazowo. Decyzja należy do niego.
4. Każdy bloger w ustalonym dla wszystkich terminie wstawia u siebie na bloga tekst z opisem akcji. Tekst musi się pojawić 20 dnia każdego miesiąca. 
5. W tekście znaleźć się musi: informacja, kto jest organizatorem akcji @osinski i @socjopatka.pl, informacja o książkach, które są wystawiane oraz informacja na czym polega akcja. (wszystkie te informacje znajdziecie na stronie wydarzenia na FB).
6. W komentarzach czytelnicy mogą zgłaszać Domy Dziecka lub inne placówki opiekuńczo-wychowawcze, które ich zdaniem powinny otrzymać pakiet książek w danym miesiącu – zachęcajmy czytelników do tego! Jedną placówkę można zgłaszać wielokrotnie, jeżeli nie została wcześniej wylosowana. 
7. Na zgłaszanie placówek czytelnicy mają tydzień. Po tygodniu organizatorzy zadecydują, który Dom Dziecka powinien dostać pakiet książek i ogłoszą wyniki na blogach oraz na wydarzeniu.
8. Akcja ma na celu szerzenie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży z ośrodków i obdarowywanie placówek wartościowymi książkami.
9. Jeżeli jesteś blogerem, ale nie chcesz brać udziału w akcji na blogu, albo nie jesteś blogerem, a chcesz pomóc – udostępnij to wydarzenie. Będziemy zobowiązani. 🙂
Jeżeli chcesz zostać ambasadorem, albo sponsorem akcji napisz do:
socjopatka@socjopatka.pl, albo rgabinek@gmail.com.
Na wydarzeniu znajdziecie:
informacje dotyczące całej akcji, 
– informacje o blogerach (oraz odnośniki do ich stron), którzy dołączyli jako ambasadorzy akcji,
– informacje o wydawnictwach, księgarniach i fundacjach, które zechcą wesprzeć projekt,
– zdjęcia książek, które będą w danym miesiącu przekazywane jednej placówce. Z wydarzenia będzie można je pobrać do swojego wpisu na blog.
ZAPRASZAM! BĄDŹMY SZCZĘŚLIWI I DZIELMY SIĘ SZCZĘŚCIEM! 🙂
Buziaczki! 

Z poważaniem, Klaudia Nadolna