English matters- magazyny dla uczących się języka agnielskiego

Colorful Media to wydawnictwo znane z magazynów, między innymi językowych. Wyróżniamy kilka tytułów, tj. Business English Magazine, English Matters, Deutsch Aktuell, Français Présent, ¿Español? Sí, gracias, Ostanowka: Rossija!, StartUp Magazine oraz Italia Mi piace. Każdy poświęcony jest fanom innego języka, więc jestem pewna, że wszyscy znajdą coś dla siebie. Jeśli chcesz się uczyć języka obcego, perfekcyjnie go opanować, a ponadto dobrze się przy tym bawić, poznając aktualności i kulturę innych krajów- to magazyn w sam raz dla Ciebie! Jest to dwumiesięcznik, w każdym numerze są ciekawe artykuły i nagrania MP3 . Wydanie jest tanie, a jakie użyteczne! Już dziś można zamawiać numery na www.kiosk.colorfulmedia.pl. Jest to sklep powyższego wydawnictwa. Jeśli chcecie dowiedzieć się czegoś więcej- zapraszam na stronę Colorful Media
Wiecie co najbardziej podoba mi się w tych magazynach? To, że przy okazji świetnych artykułów możemy nauczyć się wielu nowych słów, ponieważ wydawnictwo przy każdej stronie stworzyło słowniczek co do cięższych wyrazów!
38/2013
Z tego wydania dowiadujemy się między innymi jak kontrolować zmysły. Poznajemy cechy wzrokowców, słuchowców i kinestetyków. Umieszczona została również tabela, dzięki której zostaniemy naprowadzeni na nasze zmysły przy różnych sytuacjach. 

Poczytamy również o wpływie technologii na społeczeństwo, aplikacjach, które są powszechnie znane. Artykuł twierdzi, że na palcach jednej ręki można policzyć ludzi, którzy nie korzystają z wyszukiwarki google. Czy zgadzacie się z tym stwierdzeniem?
Czy czytaliście kiedyś tekst o zapachach, które sprawią, że zbierze Ci się na wymioty? Teraz już możecie się z nim zapoznać! Autorzy ostrzegają, by pomyśleć dwa razy przed rozpoczęciem lektury. Czytamy między innymi o zdechłej rybie, ściekach czy smrodzie skunksa, który jest nieprzyjemny również dla innych zwierząt. 
Najbardziej jednak spodobał mi się tekst o lodowych gigantach. Zdjęcie tam przedstawione również mnie urzekło. Choć nie lubię gór, to uważam, że jest to bardzo interesujące dziecko natury.
Czy jest tu ktoś, kto interesuje się tematyką związaną z Afryką? Tutaj również możecie co nieco dowiedzieć się na jej temat!
Nawet dla miłośników sportu coś się znajdzie! A mianowicie- snowboarding! 

39/2013
Czy znajdują się tutaj fani Lany del Ray? Możecie poczytać kilka ciekawostek na jej temat, dowiedzieć się kim jest naprawdę, jak wyglądała jej kariera i jakie były jej początki. 

Ciekawi Was temat organicznego jedzenia? Zdecydowanie jest to wydanie dla Was.
W tym wydaniu najbardziej zaciekawił mnie temat poruszający kwestie naszego mózgu. Przeczytałam wiele interesujących faktów, nauczyłam się kilku rzeczy, czyli osiągnęłam to czego wymagam przy czytaniu takiego typu magazynu- autor wciągnął i przekazał wiedzę. 
Jest również artykuł, który zdecydowanie Was zaciekawi! A mowa tutaj o nagrodzie Bookera. 
Jaką wartość ma pieniądz? Do czego służy? To właśnie próbuje wytłumaczyć nam jeden z artykułów. Poznajemy również siłę eufemizmów, podają nam kilka ciekawych przykładów.
Tradycyjnie pojawia się dział sportowy, tym razem możemy poczytać o tradycjach związanych ze sportem w Japonii. 

48/2014
Jakie są specyficzne zaburzenia językowe? Wiedzieliście, że gramatykę można połączyć z humorem? Wydawnictwo wiedziało! I tak właśnie zrobiło!

Gwiazdą w tym wydaniu jest Bruno Mars. Lubię go, choć nie jestem jego wielką fanką. Jednak ten artykuł opowiada również o spełnianiu marzeń, o wspinaniu się na szczyt.  Mamy nawet tekst jednej z jego piosenek! Kto nie zna „Grenade”? Ma ona naprawdę piękny tekst, więc jeśli jeszcze nie mieliście okazji posłuchać- szczególnie polecam! Jeśli zaś nie zrozumiecie go, to wydawnictwo ma dla nas niespodziankę! Samo wnikliwie przetłumaczyło nam piosenkę zwracając szczególną uwagę na przysłowia czy gry słów. 
Hazel Jones opowiada o początkach swojego zainteresowania Jane Austen. To zadowoli wszystkich książkoholików, prawda?
Czytamy kilka ciekawostek o modnych aplikacjach do gry czy do nauki. 

W dziale „podróże” znajdujemy artykuł o urokliwym Bath związanego z Jane Austen. 

56/2016
No i jest! Mamy artykuł nawet o Polsce! Na to właśnie czekałam. Szkoda tylko, że jest to krótka wzmianka, ale dobrze! 
W wydaniu znajduje się również krótkie opowiadanie o „Dziewczynie, która znalazła drogę powrotną”. 
Standardowo na światło wyrzucana jest jedna z gwiazd. Tym razem czytamy o Angelinie Jolie. Poznajemy początki jej kariery, pierwsze filmy w których występowała.
Dostajemy również lekcje miłości, które daje nam „profesjonalny trener randek”! Przeprowadzono z nim wywiad, dzięki któremu dowiemy się między innymi dlaczego nie możemy znaleźć drugiej połówki. Przedstawione nam zostają nawet cytaty z filmów romantycznych. Także w klimat łatwo się wbić.
Jeśli ktoś jest zainteresowany Erasmusem, to właśnie tutaj znajdziemy na ten temat dość ciekawy artykuł, który przedstawi nam jego program.
Ciekawi Was tajemnicze Scottland? Mnie bardzo! Dlatego ten artykuł przyciągnął moją uwagę szczególnie. Zdecydowanie piękne miejsce o ciekawej kulturze.

Następnie idziemy szlakiem Manchester. Co ciekawego tam znajdziemy, gdy weźmiemy go pod lupę? Jakie są jego fascynujące fakty?

58/2016
Czy znajdują się tutaj fani Emmy Watson? Na pewno! W końcu to Hermiona! A Harrego Pottera każdy zna i większość lubi! To właśnie o niej jest jeden z artykułów  w tym wydaniu! Dowiadujemy się o jej prawdziwym  życiu, a nawet trochę o jej dzieciństwie.
Nawet dla fanów mody znajdzie się co nieco! A mianowicie mowa tutaj o Zoe Sugg, czyli Zoella! Czy wiecie jak zaczęła się jej sława?
Jako wielka fanka memów, demotywatorów i innych głupich obrazków ośmieszających (ale szczerze) ludzkie społeczeństwo- najbardziej zainteresował mnie artykuł właśnie o memach! Dowiadujemy się o nich mnóstwo wiadomości. Wiemy nawet jak zaczęła się historia tych obrazków! No i jak zrobić prawdziwego mema! 
Wchodzimy za kulisy życia na zawsze żywego w kulturze- Williama Shakespeare. 
Mamy wyłożoną również historię Syrii, co z powodu trwającej tam wojny spowodowało u mnie niestety wielki smutek.

Czy ktoś przeżywa fascynację morderstwami? Bez wątpienia! W końcu wiele ludzi uwielbia brytyjskie seriale kryminalne! Czy warto je oglądać? Jak rozwiązywać kryminalne zagadki? Mnie osobiście to bardzo zainteresowało, może głównie ze względu na mój kierunek na studiach. To był również bardzo ciekawy artykuł.

Jeśli jeszcze nie wiecie czy się skusić- polecam przeczytać chociaż jeden z powyższych magazynów, to da Wam odpowiedź!
Za czasopisma dziękuję Wydawnictwu Colorful Media.

Z poważaniem, Klaudia Nadolna

12 thoughts on “English matters- magazyny dla uczących się języka agnielskiego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *