„Anioły śniegu” James Thompson


Liczba stron: 333
Wydawnictwo: Amber


 Miejsce, gdzie przez większość czasu panuje sroga zima. Prawdziwy zakątek na końcu świata. Idealnie wybrane na brutalne morderstwo. Inspektor Vaara musi zmierzyć się z mordercą, który bezlitośnie skrzywdził młodą kobietę. W śledztwo zamieszani są „wybitni” ludzie, a wszystkie drogi prowadzą do…kochanka jego byłej żony. Jak zachować powinien się w takiej sytuacji policjant? Czy nie będzie „konfliktu interesów”? I czy faktycznie to casanova jest wszystkiemu winien? Historia o zacofanej prowincji, gdzie tolerancja jest słowem obcym i odległym. Jak głosi napis na ciele dziewczyny: „Murzyńska dziwka” zostaje zamordowana, więc automatycznie skandal wybucha pod kątem rasistowskim. Czy aby na pewno to jest powodem jej śmierci? Koniecznie musisz to przeczytać!

James Thompson odwalił kawał dobrej roboty pisząc „Anioły śniegu„. Muszę przyznać, że nie spodziewałam się takich nagłych obrotów. Miałam swoje podejrzenia, ale się nie sprawdziły. Za każdym razem, kiedy już myślałam, że wszystko jasne, to nagle pojawiały się nowe ślady. Kiedy ostateczna wersja doszła do głosu to byłam już pewna, że bohater trafił w samo sedno! Aż tu nagle… bum! Szok nie tylko dla bohaterów. Jestem pewna, że sięgnę po następne dwie części o inspektorze Vaara, bardzo go polubiłam! I cieszę się, że ma tak cudowną żonę, która go we wszystkim wspiera! Szczerze powiedziawszy nawet ją przez chwilę podejrzewałam, ale puknęłam się w głowę i zapomniałam o tym! I gratuluję mu cierpliwości do ludzi!

Książka bierze udział w wyzwaniuHistoria z Trupem„, Wyzwanie biblioteczneoraz 52 book challange.

Z poważaniem, Klaudia Nadolna

2 thoughts on “„Anioły śniegu” James Thompson

  1. Zaintrygowałaś mnie 🙂 Ostatnio jestem co raz bardziej spragniona dobrych kryminałów. Aktualnie czytam Bielszy odcień śmierci i zapowiada się świetnie.

    PS. Fajnie by było, gdybyś była możliwość dodania boga do obserwujących 🙂

    1. O, po przeczytaniu opisu książki wydaje mi się, że również po nią sięgnę jak tylko znajdę czas i uporam się z zaległościami 🙂 Lubię książki, w których jest jakiś wątek psychologiczny, albo najlepiej wątek ze szpitalem psychiatrycznym! Jak skończysz, to mam nadzieję, że podzielisz się wrażeniami? Proooszę! 😀 Chyba już mam. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *