Czy język koreański jest przydatny jako kolejny?

Pewnie znasz angielski, ale chciałbyś mówić w jeszcze jednym języku? Marzysz o takim egzotycznym wyzwaniu czy wolisz bardziej lokalne rozwiązania? Wybór jest ogromny, ponieważ języków jest mnóstwo, jedne bardziej wpływowe, inne w ogóle, jednakże możesz zwrócić uwagę na siłę kraju (gospodarka, polityka), jak i patrzeć w kategoriach twoich zainteresowań. Ciągnie Cię do jakiegoś kraju, podoba Ci się tamtejsza kultura, a może geografia, a może fascynuje cię historia? Co wybierzesz: pasję czy rozsądek? Można rozpocząć naukę języka łacińskiego, choć to język martwy, ale dostępne są słowniki i inne pomoce, lecz czy warto się uczyć języka, w którym nikt już nie mówi?

książka

Źródło: www.morguefile.com

Oba te determinanty: fascynacja i rozsądek, oczywiście się nie wykluczają, można przecież fascynować się danym krajem i uczyć się danego języka, z myślą o lepszych zarobkach. Takie możliwości zapewnia z całą pewnością język koreański (nauka koreańskiego). Nie jest tak popularny, jak przykładowo chiński czy japoński, ale gwarantuje ciekawe perspektywy.

Masz chęć zobaczyć inny aspekt tej sprawy? Przeczytaj więcej porad na stronie (http://www.graulaw.eu/teksty-prawne/) – one zapewne rzucą nowe światło na analizowany problem.

Mamy w Polsce wiele koreańskich firm, oczywiście do kontaktów z partnerami z tego kraju wystarcza angielski, lecz możemy skorzystać więcej, posługując się ich ojczystą mową. Naukę języka koreańskiego zacznijmy od podstaw, a dopiero później bierzmy się za słowniki i zaawansowane podręczniki. A może coś bliższego? Nie sięgajmy jednak po języki z rodzimej, słowiańskiej grupy językowej (czeski, rosyjski, słowacki), lecz spróbujmy czegoś trudniejszego. Litwa, choć bliska Polsce, tak naprawdę ma zupełnie inną mowę.

Można powiedzieć, że język litewski (szkoła macedońskiego) jest jednym z najtrudniejszych na świecie. W tym zestawieniu, z krajów europejskich śmiało może konkurować z polskim, fińskim czy węgierskim. Język litewski wlicza się do grupy języków wschodniobałtyckich. W Polsce znajdziemy materiały pomocnicze i słowniki do nauki języka litewskiego. Dobrze też, z racji bliskości jeździć tam i poprawiać swoje umiejętności językowe w realnych sytuacjach. Znacznie niedocenianą mową jest język macedoński. Warto go poznać , choćby mając na uwadze bogatą historię tego kraju. Nauka języka macedońskiego i pomoce dostępne na rynku (słowniki, podręczniki) nie są powalające, lecz warto podjąć trud.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*